Czym się różnią jeansy męskie od jeansów damskich?

Czym się różnią jeansy męskie od jeansów damskich?

Wybór jeansów może okazać się nie lada wyzwaniem dla osób niemających na co dzień styczności z aktualnymi trendami modowymi. Co więcej, zadanie to może czasem przerosnąć nawet konsumentów będących w temacie. Branża modowa przedstawia, coraz to bardziej ekscentryczne rozwiązania, za którymi czasem ciężko jest nadążyć oraz jasno określić, czy dana para jeansów jest męska, czy damska. Ich wybór może wydawać się skomplikowany, ale dla ułatwienia przedstawiamy kilka różnic między męskimi i damskimi jeansami.

Dopasowane do ciała czy luźne? 

Bazową różnicą między męskimi a damskimi spodniami jest materiał, z którego zostały wykonane. Jeansy męskie najczęściej uszyte są z bawełny. Umożliwiają swobodne oddychanie dla skóry oraz nie są tak dopasowane, jak jeansy damskie, które zazwyczaj wyprodukowane są z dodatkiem materiału syntetycznego. Jeżeli rozpoznanie tkaniny jest dla nas problematyczne, warto przyjrzeć się rozmiarówce. Damskie modele są dokładnie sprecyzowane poprzez jeden określony rozmiar. Natomiast męskie rozmiary są bardziej uniwersalne lub np. podawane w zakresach. Ponadto męskie w porównaniu do damskich cechują się jednolitym krojem, który zazwyczaj sięga do pasa. W poniższym artykule odpowiadamy, jak się nie pomylić i wybrać odpowiednie jeansy od Texas Club.

Slim fit tylko dla kobiet?

Kobiety noszą bardziej dopasowane jeansy podkreślające ich sylwetkę, jednak ostatnimi czasy stały się dość popularne modele męskie slim fit. Cechują się one dopasowanym krojem, który może być mylący dla poszukiwaczy nowych jeansów. Jednakże nie są one tak obcisłe, jak damskie spodnie. Fason ten jest bardziej przyległy do ud, o prostej zwężanej nogawce ku dołowi z wolną przestrzenią wokół kolan oraz łydek. Model ten podkreśla walory ciała, ale go nie opina. Czarne męskie jeansy w połączeniu z krojem slim fit wyszczuplą sylwetkę oraz zrównoważą jej wygląd. Natomiast w damskich modelach zazwyczaj nogawka jest zwężona aż do samego dołu, bez luzu w okolicach kolan oraz łydek.

Jeansy męskie od jeansów damskich
Jeansy męskie od jeansów damskich

Rozporek i kieszenie

Kolejną przydatną wskazówką jest fakt, że jeansy męskie w rozróżnieniu od damskich zazwyczaj mają wszyty rozporek po prawej stronie. Niestety ta zasada nie zawsze się już sprawdza, ze względu na coraz to nowsze propozycje projektantów, które lubią odbiegać od  przyjętych normy. Wzbogacają swoje projekty o pozycje unisex, które rozmazują granice podziału płciowego. Jeżeli ta wskazówka w przypadku wybranych przez nas spodni nie pomogła, warto spojrzeć na kieszenie. W przeciwieństwie do modeli damskich,  w męskich są one oparte na funkcjonalności oraz wielkości. Powinny być pojemne, ponieważ ich zadaniem jest pomieszczenie, jak największej ilości rzeczy zaczynając od portfela, kończąc na kluczykach do samochodu mężczyzny. 

Teraz już się nie pomylisz przy wyborze męskiego fasonu!

  • jeden krój jeansów, który sięga do pasa,
  • rozmiarówka podawana w zakresach,
  • jeansy męskie są uszyte z bawełny zapewniającej luźny krój,
  • jeansy męskie slim fit zwężają się ku dołowi, ale nie są obciskają nóg,
  • rozporek po prawej stronie,
  • obszerne kieszenie.

Istnieje wiele różnic w męskich oraz damskich jeansach, jednak wymienione żelazne zasady można wykorzystać w prawidłowym doborze spodni dla płci męskiej lub żeńskiej. Idąc z biegiem czasu oraz zmieniającej się mody można łatwo się zatracić w najnowszych obowiązujących trendach, dlatego stworzyliśmy ten poradnik, który pozwoli pozostać ,,na czasie” i uniknąć wpadek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code