Przewodnik po krojach i fasonach damskich jeansów

Przewodnik po krojach i fasonach damskich jeansów

Jeansy od lat cieszą się niezmienną popularnością. Nic dziwnego, ponieważ spodnie z denimu są trwałe, praktyczne i pasują do wielu stylizacji. Na rynku dostępna jest ogromna ilość różnorodnych krojów i fasonów. Z naszego poradnika dowiesz się, czym różnią się między sobą kroje skinny, slim i regular, a także, na czym polega różnica między stanem wysokim, średnim i niskim. Poznasz też praktyczne wskazówki, które pomogą w dobraniu odpowiednich damskich jeansów do Twojego typu figury.

Skinny

To najbardziej obcisły ze wszystkich krojów, często nazywany jest rurkami. Od kilkunastu lat cieszy się dużą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało to się zmienić. Jeansy damskie skinny przylegają ściśle do ciała, dlatego dobrze sprawdzą się w przypadku szczupłych i wysportowanych sylwetek. Taki krój pozwoli na podkreślenie długich nóg czy zgrabnych pośladków. Z drugiej strony jednak jeansy skinny mogą uwypuklać nadmiarowe kilogramy, dlatego nie jest to odpowiedni fason dla puszystych.

Kto powinien postawić na jeansy skinny?

  • posiadaczki zgrabnych sylwetek,
  • kobiety, które chcą wyeksponować szczupłą talię,
  • panie lubiące podkreślać długie nogi.

Slim

Jeansy damskie slim charakteryzują się lekko zwężonymi nogawkami, jednak są one szersze, niż w przypadku jeansów skinny. To rozsądny kompromis pomiędzy obcisłymi i luźnymi krojami – zapewniają większą swobodę ruchu niż rurki, a jednocześnie podkreślają kobiece kształty. Dobrze sprawdzą się w przypadku pań o sylwetce szczupłej. Jeansy slim docenią także kobiety, które mają zgrabne nogi, jednak chciałyby ukryć wystający brzuch. Zaletą jeansów slim jest to, że pasują do wielu stylizacji o nieco bardziej eleganckim charakterze.

Jeansy slim – dla kogo?

  • dla szczupłych,
  • dla pań o nogach zbyt masywnych na krój skinny,
  • dla posiadaczek wystającego brzucha.

Regular

Jest to najbardziej klasyczny krój jeansów. W ostatnich latach był mniej popularny niż skinny, jednak niedawno znów powrócił do szaf wielu miłośniczek mody. Jeansy damskie regular cechują się stosunkowo luźnym krojem i prostymi, pozbawionymi zwężeń nogawkami, dlatego zapewniają dużą wygodę i nie krępują ruchów. Są dobrym rozwiązaniem dla kobiet o masywnych udach czy nogach. Ponadto ładnie prezentują się na paniach o figurze gruszki.

Kto doceni jeansy regular?

  • kobiety o szerokich udach,
  • osoby ceniące sobie swobodę ruchu,
  • panie o zaokrąglonej sylwetce.

Stan wysoki, średni i niski – który wybrać?

Stan wysoki, średni i niski
Stan wysoki, średni i niski

Najprościej rzecz ujmując stan to odcinek pomiędzy paskiem a kroczem. Damskie jeansy możemy podzielić na spodnie ze stanem wysokim, średnim i niskim. Wybierając spodnie, należy zwrócić uwagę na dopasowanie wysokości stanu do kształtu naszej sylwetki. Jeansy z wysokim stanem umożliwią podkreślenie wąskiej talii i krągłych bioder, dlatego są dobrym rozwiązaniem dla pań o sylwetce gruszki, choć doskonale sprawdzą się także w przypadku posiadaczek figury przypominającej klepsydrę. Spodnie ze średnim stanem są najbardziej odpowiednie dla kobiet o niskim wzroście. To fason odznaczający się wygodą. Natomiast jeansy z niskim stanem to dobry pomysł dla kobiet o krągłych pośladkach. Popularne „biodrówki” są mniej wygodne, niż jeansy z wysokim czy średnim stanem, ale pomogą w podkreśleniu krągłości, dlatego docenią go panie, które nie wstydzą się swoich naturalnych kształtów. Należy jednak zwrócić uwagę, aby były dobrze dobrane do sylwetki. Ten fason sprawdzi się dobrze zwłaszcza w przypadku jeansów skinny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code